DIADA DE SANT JORDI

Amb la pluja esperant que acabéssim, aquesta tarda hem celebrat la Diada de Sant Jordi. Com cada any, alumnes, pares, mares i mestres ens hem trobat al jardí de l’escola per lliurar els premis dels nostres Jocs Florals.

Els membres dels diferents jurats (formats per pares/mares i mestres) han fet entrega als nens/es premiats d’un diploma i un llibre; i entre premi i premi, alguns alumnes ens han obsequiat amb diferents peces musicals interpretades al teclat, al violí, la viola o la guitarra.

Enguany, a més a més, hem celebrat que la nostra escola ha estat reconeguda com a centre promotor dels Jocs Mediterranis Tarragona 2017 i hem presentat al públic assistent la placa que així ho acredita.

Més coses que hem celebrat: la nostra escola ha participat a la 34a Olimpíada Escolar i hem volgut felicitar els alumnes que hi han participat, representant amb orgull el Marinada, i també a tots els pares i mares que ho han fet possible, portant els fills a Reus cada dia que tocava.

També hem fet un reconeixement públic als alumnes (de 1r a 6è) que han d’anar a Reus a participar a la Mostra/Certamen de Lectura en Veu Alta, esdeveniment que tindrà lloc properament.

I per acabar, amb les primeres gotes de pluja caient-nos al damunt, hem guardonat els equips de cicle superior que han guanyat la 7a Gimcana de la Llengua de les seves respectives classes.

Ha estat una tarda molt familiar, perquè és el que som: una gran família!

Podreu veure totes les fotos clicant a la imatge següent:

sant-jordi2

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s